5000onon
5000onon

Okulary do pływania dla dzieci – komfort i bezpieczeństwo

Okulary do pływania dla dzieci – komfort i bezpieczeństwo

Okulary do pływania to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdego małego pływaka. Ułatwiają treningi i umilają zabawy, chronią oczy przed podrażnieniem i znacząco zwiększają komfort przebywania w basenie, morzu czy nad jeziorem. W większości przypadków do skutecznej ochrony oczu wystarczą najprostsze modele, choć na rynku znajdziemy też okulary sportowe wyposażone w powłoki anti-fog, które są idealne na basen, czy filtry UV – do pływania na otwartej wodzie. Dla najmłodszych – juniorów i młodzieży z wadą wzroku przygotowano okulary wyposażone w korekcje. Tak, aby nawet przy sporej krótko- czy dalekowzroczności nie trzeba było rezygnować z ulubionych sportów.

Dobieramy właściwe okulary do pływania dla dzieci

Okulary do pływania dla dzieci to użyteczne akcesorium, w którym liczy się nie tylko modny kształt, ale również bezpieczeństwo użytkowania. Zarówno dorośli, jak i dzieci nie znoszą uczucia wody wlewającej się do oczu, szczególnie słonej czy pełnej chloru, basenowej. Niemal każda powoduje szczypanie, łzawienie i dyskomfort, a w przypadku nieco młodszych pociech – nierzadko panikę. Dlatego okularki dla maluchów powinniśmy dobierać ze szczególną starannością. Najlepiej postawić na odpowiednio wyprofilowane oprawki pasujące do określonego kształtu twarzy. Najłatwiej kierować się obwodem głowy i dedykowanym wiekiem, gdy jednak ta wstępna selekcja nie wystarczy – potrzeba będzie nieco bardziej specjalistycznej metody. Okulary do pływania przykładamy do twarzy dziecka, tak, by gogle pływackie obejmowały całe oczodoły i lekko przyciskamy. Idealne okularki na kilka minut przyssą się do twarzy. Tak dopasowane będą gwarancją spokojnej zabawy w morzu, czy jeziorze oraz niezakłóconego treningu na basenie.

Dobre okulary do pływania z możliwością regulacji

Większość dobrych okularów do pływania, oprócz określonego kształtu i wielkości soczewek – wartości niezmiennych (dobieranych na stałe do wielkości oczodołu), posiada elementy, które pozwalają na swobodną regulację i lepsze dopasowanie do twarzy i głowy dziecka. Dzięki skróceniu bądź wydłużeniu paska łatwo jest zmienić obwód gogli. Pozwala to na idealne dociśnięcie gumowych uszczelek do przestrzeni wokół oczu. Podobnie jest z noskami, których trzystopniowa regulacja daje możliwość zbliżenia, bądź oddalenia od siebie szkieł na pożądaną odległość – dopasowaną od indywidualnego kształtu twarzy, rozstawu oczu, czy wielkości nosa. Odpowiednio dopasowane okulary do pływania nie mogą cisnąć, uwierać, ani przepuszczać wody. W przypadku okularów do pływania dla dzieci ważne jest też, by łatwo i szybko można je było zakładać, regulować i zdejmować. Po wyborze odpowiedniego modelu pamiętajmy, że warto nauczyć dziecko, jak właściwie zakładać i użytkować okularki w wodzie.

Okulary sportowe i maski do nurkowania z korekcją

Czasy, w których okulary sportowe nie posiadały szkieł korekcyjnych, a na specjalistyczne okulary umożliwiające wyraźne widzenie podczas dynamicznych aktywności stać było nielicznych, dawno już minęły. Współczesne okulary korekcyjne dla osób aktywnych, w tym również okulary do pływania dla dzieci, to już niemal standard, który jest dostępny dla wszystkich. W przyzwoitej cenie kupimy wysokiej klasy okularki i maski do nurkowania oraz szkiełka niwelujące wadę wzroku – szczelne, wygodne i nieuczulające, takie, w których bez uczucia dyskomfortu można będzie pływać godzinami. Podczas zamawiania szkieł o określonych mocach do wyboru będziemy mieć zwykle bardzo szeroką skalę korekcji – od -8,0 do +8,0 dioptrii, a czasem nawet większą. W dobrych sklepach z okularami zamówienie dwóch różnych szkieł o innych mocach dla prawego i lewego oka bądź tylko jednego szkła z korekcją również nie będzie problemem. Podobnie, jak okulary do pływania w korekcję można wyposażyć także maski do nurkowania – instalując do ich wnętrza wkładki, bądź montując specjalne niwelujące wadę wzroku szkła.

Wysokiej jakości okulary do pływania dla dzieci

Świetnej jakości okularki to nie tylko wygoda, komfort i możliwość lepszego widzenia, ale i bezpieczeństwo dla oczu podczas intensywnych treningów i zawodów. Nie dość, że chronią przed wpływem znajdujących się w wodzie chemikaliów, zanieczyszczeń i alergenów to również osłaniają przed urazami mechanicznymi – zranieniem, uderzeniem czy otarciem. Specjalnie utwardzane szkła, poliwęglanowa oprawa o wysokiej odporności na uderzenia oraz mocne silikonowe uszczelki i pasek to gwarancja bezpieczeństwa każdego podopiecznego. W wysokiej jakości okularach sportowych pływackich, jak np. renomowanej marki Hilco znajdziemy też specjalne powłoki, poprawiające widoczność i chroniące delikatne oczy dziecka przed rażącym słońcem. Powłoka przeciwmgłowa, filtry UV niwelujące wpływ promieniowania oraz warstwa przyciemniająca chroniąca przed oślepieniem podczas aktywności na otwartych akwenach – wszystko to zapewni wysoki komfort każdej zabawy i treningu. Pamiętajmy, by pokazać dziecku, jak bezpiecznie przechowywać okulary po aktywności, np. w specjalnym, sztywnym etui. Tak, aby jak najdłużej i najlepiej spełniały swoją funkcję.

Informacja prawna

COMMENTS