5000onon
5000onon

Korzyści z przebywania w placówce przedszkolnej – sprawdź, co może zyskać Twoje dziecko!

Korzyści z przebywania w placówce przedszkolnej – sprawdź, co może zyskać Twoje dziecko!

Mnóstwo rodziców decyduje się na pozostanie z dzieckiem w domu po zakończeniu urlopu macierzyńskiego. Jednak jest również druga strona medalu – często zarobki jednego rodzica nie wystarczają na utrzymanie całej rodziny, dlatego matka zaraz po zakończeniu urlopu macierzyńskiego albo nieco później decyduje się na powrót do pracy. Jest to trudne dla rodzica, jak i dla dziecka. Często rodzice odczuwają wyrzuty sumienia, że muszą posyłać swoje latorośle do placówki, a sami idą do pracy zarabiać, rozwijać się czy robić karierę. Jednak przebywanie dziecka w takiej placówce jak żłobek, a w późniejszych latach przedszkole, ma wiele plusów i pozytywnych aspektów. Sprawdź, co prawdopodobnie zyska Twoje dziecko, jeśli poślesz je wcześniej do przedszkola!

Wsparcie rozwoju społecznego – przebywanie wśród rówieśników

Przedszkole to fantastyczne miejsce, w którym dziecko staje się częścią większej grupy społecznej. Nie jest to już tylko rodzina składająca się tylko z kilku członków. Kontakt z liczniejszą grupą, z grupą rówieśników, a także nauczycielkami i opiekunkami sprawia, że dziecko zaczyna rozumieć, jakie reguły społeczne panują i jakich zasad postępowania należy przestrzegać. Ponadto, dzieci w przedszkolu mają sporą szansę na nawiązanie nowych przyjaźni, tak naprawdę pierwszych przyjaźni. Dodatkowym atutem przebywania malucha w placówce jest nabycie cennej umiejętności, jaką jest rozwiązywanie konfliktów. Przedszkolak uczy się, jak może się zachowywać, aby było to akceptowane przez innych, zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Przedszkole Warszawa Praga gwarantuje, że nauka społecznych zachowań odbywa się w czasie rutynowych czynności, takich jak wspólne gry, zabawy czy posiłki. Już od małego dzieci  zaczynają rozumieć, czym jest stosowanie kompromisów oraz cierpliwość. Niejednokrotnie zdarza się, że ktoś z grupy musi poczekać, ustąpić miejsca. To wszystko wiąże się z kontaktem, komunikowaniem się.

Zrównoważony rozwój emocjonalny i intelektualny

Nie bój się puścić swojego malucha do przedszkola. W tej palcówce nauka odbywa się głównie poprzez zabawę i jest to naprawdę fascynujące dla dzieci. Rodzice nie zawsze są w stanie poświęcić maluchom cały swój czas, a w placówce każde dziecko otrzymuje go wystarczająco. Co więcej, zabawy proponowane przez Panie opiekunki znacznie różnią się od tego, co rodzice proponują w domu. Dzieje się tak, ponieważ nauczyciele zostali do tego odpowiednio przeszkoleni. Posiadają najrozmaitsze scenariusze zabaw, potrafią sami je budować, dzięki czemu stymulują dzieci, by poznawały świat, dokonywały analizy otoczenia, przyswajały wiedzę i zdobywały nowe umiejętności. Dzieci w przedszkolu uczą się nazywać swoje emocje, swoje odczucia, dzięki czemu dorosły może je znacznie lepiej  zrozumieć. Ważne jest, że dzieci w tym okresie będąc w placówce uczą się wyrażać swoje emocje już bez krzywdzenia innych. Jest to niezwykle istotne, ponieważ ta umiejętność sprawia, że dzieci czują większą pewność siebie, ale też bezpieczeństwo i stabilizację.

Niesamowity rozwój kompetencji językowych

W placówce, wśród dzieci, które dużo mówią, nawet dziecko, które do tej pory mówiło samo z siebie niewiele, bardzo szybko podłapie nowe słowa i będzie doskonale mówić w niedługim czasie. Dzieje się tak poprzez liczne kontakty z rówieśnikami. Stymulują one komunikatywność dziecka. W przedszkolu dzięki specjalnym zajęciom z logopedą usprawnia się też funkcjonowanie narządów mowy. Rośnie umiejętność słuchania, umiejętność logicznego myślenia, a więc i mowa się ulepsza.

Jak widać, wiele jest zalet placówki, jaką jest przedszkole, warto więc odrzucić strach i pozwolić dziecku rozwijać się wśród rówieśników.

Informacja prawna

COMMENTS