5000onon
5000onon

Ubranka dla noworodka – kompletowanie wyprawki

Ubranka dla noworodka – kompletowanie wyprawki

Wyprawka dla dziecka to konieczność zakupu ogromnej ilości niezbędnych produktów. Dużą jej część stanowi zwykle odzież niemowlęca. Jest to zwykle również jeden z większych kłopotów dla przyszłych rodziców. Zastanawiają się oni co kupić i jaki rozmiar wybrać. Ważna jest również ilość potrzebnej odzieży, którą trudno przewidzieć. Kłopot z tymi zagadnieniami mają szczególnie mniej doświadczeni rodzice.

Jakie ubranka niemowlęce warto kupić?

Rodzice szukają przede wszystkim produktów praktycznych i wygodnych. Wybierajmy produkty wysokiej jakości z bezpiecznych materiałów. Warto postawić na sprawdzoną bawełnę oraz popularne marki takie jak: Pinokio, Makoma, Eevi. Bawełniane ubranka dla noworodków możemy wielokrotnie prać bez uszczerbku dla produktu.

 Najpopularniejszymi ubrankami są od wielu lat:

  • Body niemowlęce. Sprawdza się zarówno w okresie letnim jak i podczas zimniejszych dni. W opcji kopertowej posiada wygodne rozpięcie po całej wysokości. Występuje zarówno z długim jak i krótkim rękawkiem.
  • Pajacyk dla niemowlaka. Pajacyki często wykorzystywane są jak piżamki. Cenione są za to, że dobrze chronią ciało dziecka przed chłodem. Nie występuje też tutaj problem z podwijaniem się.
  • Śpioszki niemowlęce. Często używane zamiennie z pajacykami. Śpiochy ubierane są zazwyczaj w komplecie z kaftanikiem. Napki w umiejscowione w nóżkach pozwalają na wygodną zmianę pieluszki.
  • Półśpiochy, leginsy niemowlęce i spodenki. Używane dla ochrony nóżek niemowlaka. Półśpioszki w odróżnieniu od pozostałych produktów zakrywają również stopy dziecka.

Jaki rozmiar wybrać kompletując wyprawkę?

Bezpiecznym rozmiarem startowym dla dziecka urodzonego w terminie jest 56. Z pewnością warto od niego zacząć. Nie kupujmy jednak dużej ilości ubranek w jednym rozmiarze. Kupując po 3-4 sztuki na początek będziemy mogli sprawdzić czy jest to rozmiar na tyle odpowiedni, że posłuży jeszcze przez pewien czas. Jeśli już coś nam wpadło w oko to warto również posiadać kilka ubranek w rozmiarze 62.

Czasami dochodzi do sytuacji w której dziecko rodzic się przedwcześnie. W przypadku wcześniaków producenci oferują ubranka niemowlęce w rozmiarach już od 46. Ich dostępność jest jednak ograniczona i warto szukać ich w profesjonalnych sklepach dla niemowląt takich jak https://abc-bobasa.pl/ .

Informacja prawna

COMMENTS