5000onon
5000onon

Podgrzewacz do butelek – ważny przy kompletowaniu wyprawki?

- Artykuł sponsorowany -

Podgrzewacz do butelek – ważny przy kompletowaniu wyprawki?

Rodzice niemowląt najlepiej wiedzą, jak wymagająca i czasochłonna jest opieka nad dzieckiem. Na szczęście dziś mają oni do dyspozycji wiele akcesoriów, które ułatwią im to zadanie – w tym podgrzewacz do butelek. Czy warto jeszcze przed urodzeniem dziecka decydować się na ten wydatek, czy lepiej poczekać, a może całkiem zrezygnować? Przyjrzyjmy się bliżej podgrzewaczom do butelek!

Podgrzewacz – jak działa i do czego się przydaje?

Nazwa „podgrzewacz do butelek” może wywoływać skojarzenie z ogrzewaniem mleka modyfikowanego dla niemowląt. W rzeczywistości urządzenie to jak najbardziej do tego służy, ale potrafi też znacznie więcej! W podgrzewaczu można przygotowywać nie tylko różne napoje, ale nawet pokarmy. Nie muszą one z resztą mieścić się w butelce, z powodzeniem można używać podgrzewacza także przy przygotowaniu zupek, dań przygotowanych w domu czy dań w słoiczkach. Co więcej, gadżet ten nie tylko równomiernie podgrzeje żywność do optymalnej temperatury. Jeśli wybierzesz podgrzewacz do butelek z termostatem, będzie on utrzymywał ustawioną temperaturę przez dłuższy czas. Bardziej zaawansowane urządzenia mają też – zależnie od modelu – funkcję sterylizacji butelek, a nawet gotowania pokarmów na parze. Obsługa podgrzewacza, niezależnie od jego zaawansowanych możliwości, jest przy tym bardzo prosta. Wystarczy wlać do środka odpowiednią ilość wody, w której następnie stawiamy butelkę. Pozostaje już tylko ustawić temperaturę i czekać na zakończenie procesu podgrzewania – proste, prawda? A na dodatek szybkie i skuteczne!

Czy podgrzewacz jest niezbędny?

Podgrzewacz to jedno z tych urządzeń, którego wielu rodziców nie uzna za absolutnie konieczne, ale z pewnością nie można odmówić mu tego, że znacznie ułatwia codzienne czynności podczas opieki nad maluchem. Każdy, który choć raz przygotowywał wybudzonemu niespodziewanie z drzemki czy rozdrażnionego z jakiegokolwiek innego powodu, maluchowi posiłek, wie, jak stresujące potrafią być minuty trwające w nieskończoność… I chodzi tu nie tylko o nerwowe czekanie na podgrzanie pokarmu, kiedy dziecko, płacząc, domaga się jedzenia. Najczęściej woda, mleko lub żywność podgrzane w tradycyjny sposób okazują się za gorące, za zimne lub ciepłe tylko częściowo (lub, co gorsza, ciepłe jest samo naczynie, a jego zawartość wciąż nie nadaje się do podania maluchowi). Zaopatrzenie się w uniwersalny podgrzewacz do butelek i słoików zmienia życie każdego rodzica. Urządzenie działa szybko, jest proste w obsłudze i zawsze podgrzewa żywność do idealnej temperatury. Podgrzewacz z termostatem umożliwia ustawienie temperatury zbliżonej do mleka mamy pobieranego prosto z piersi. Sterylizator i podgrzewacz do butelek w jednym jeszcze bardziej ułatwia karmienie maluszka, ponieważ eliminuje konieczność każdorazowego, osobnego wyparzania butelki.

Kiedy kupić podgrzewacz do butelek?

Choć podgrzewacz to bardzo przydatny gadżet, nie wszyscy chcą od razu decydować się na tego typu wydatek, tym bardziej że wyprawka dla noworodka zwykle i tak zawiera sporo elementów i nadwyręża domowy budżet. Należy jednak odpowiedzieć sobie na pytanie, kiedy gadżet ten zacznie być potrzebny. Jeśli mama karmi dziecko mlekiem modyfikowanym, podgrzewacz do butelek powinien znaleźć się na liście zakupów jeszcze przed urodzeniem się maluszka. W przypadku karmienia piersią można z zakupem nieco poczekać, aż dziecko zacznie jeść zupki lub popijać herbatki. Nawet przy karmieniu piersią często zdarzają się jednak sytuacje, gdy kobieta zmuszona jest odciągnąć pokarm i podać go dziecku w późniejszym czasie (lub poprosić o to członka rodziny). W takiej sytuacji podgrzewacz, który pozwoli przywrócić mleku temperaturę ciała mamy, czyli ok. 37 stopni Celsjusza, również wydaje się być bardzo wygodną opcją.

Jaki podgrzewacz wybrać?

Producenci gadżetów dla niemowląt wciąż udoskonalają swoje produkty, wyposażając je w ciekawe i przydatne funkcje. Z tego względu wybór idealnego podgrzewacza może nie być łatwy, kiedy przyjrzysz się ilości dostępnych modeli. Na stronie https://www.doz.pl/apteka/k4573-Podgrzewacze_i_Sterylizatory_butelek znajdziesz nie tylko standardowy, uniwersalny podgrzewacz do butelek, ale również bardziej zaawansowane wersje tego urządzenia. Urządzenie wielofunkcyjne, takie jak sterylizator i podgrzewacz do butelek w jednym, umożliwiają sterylizację butelek i smoczków. Kombajny z funkcją gotowania parowego nadają się idealnie do szybkiego przygotowania zdrowego posiłku. Na rynku znaleźć można też podgrzewacze w wersji podróżnej wyposażone w zasilacz lub wtyczkę pasującą do zapalniczki samochodowej. Bez względu na to, jaki konkretnie model wybierzesz, podgrzewacz do butelek to po prostu bardzo przydatny, ułatwiający życie gadżet. Kto raz spróbuje przygotowywania posiłków dla maluszka z jego pomocą, już nie będzie chciał wracać do zwyczajnej kuchenki mikrofalowej.

Informacja prawna

COMMENTS