5000onon
5000onon

Jak wykombinować więcej miejsca w pokoju?

Jak wykombinować więcej miejsca w pokoju?

Często decydując się na zakup, czy też wynajem mieszkania największe znaczenie ma dla nas lokalizacja oraz cena. Z tego względu wolimy niekiedy wybrać mieszkanie o mniejszym metrażu. Prawda jest taka, że odpowiednio zaaranżowana przestrzeń może na pewno wydawać się dużo większa niż jest w rzeczywistości. Dzięki natomiast odpowiednim meblom będziemy realnie w stanie uzyskać w małym pokoju naprawdę sporo wolnego miejsca.

Niewielki pokój – to nie koniec świata! Zadbaj o optyczne powiększenie przestrzeni. 

Najpierw zajmijmy się optycznym powiększeniem niedużej przestrzeni. Na nic zdadzą się praktyczne meble jeśli pokój będzie zagracony, a kolorystyka będzie nas przytłaczać. Pokój o niewielkim metrażu musi koniecznie być urządzony w jasnych barwach. Jasnych, a więc nie koniecznie białych. Próbujmy odchodzić od białego trendu, który chyba nieco za bardzo zdominował polski rynek mieszkaniowy.

Jasne beże, brązy, kolory kremowe, piaskowe, blade róże, pomarańcze, żółcienie i zielenie. Postawmy na naturalne, super modne w tym sezonie, ekologiczne kolory ziemi. W niedużym pokoju koniecznie znaleźć musi się spore lustro, optymalnie jako element drzwi szafy. W ten sposób nie będziemy potrzebowali miejsca na ścianie przeznaczonego tylko i wyłącznie dla lustra. Nie dekorujmy zbytnio naszego niedużego pokoju.

Piękne zasłonki, dekoracyjne poduszki na sofie lub fotelu w zupełności wystarczą. Drobne przedmioty ukryjmy w ozdobnych pudełkach. Nie zapomnijmy o jednej, zadbanej roślinie, która wprowadzi sporo przytulności do pokoju i ukoi nas po ciężkim dniu.

Funkcjonalne meble do małych pomieszczeń

Nie bez znaczenia są oczywiście odpowiednie meble. Rynek obecnie zaskakuje niezwykłymi rozwiązaniami, które świetnie sprawdzają się na małych powierzchniach. W niewielkim pokoju nie musimy gospodarować miejsca na tradycyjny stół z krzesłami. Rozejrzyjmy się za składanymi odpowiednikami tych mebli, których na co dzień niemal w pomieszczeniu nie widać. Składany stół lub biurko mogą być na stałe przymocowane do ściany.

Zainteresujmy się rozmaitymi, rozkładanymi oraz piętrowymi miejscami do spania. Super opcją jest tak zwane łóżko w ścianie albo designerskie łóżko piętrowe na antresoli. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z całkowitym pozbyciem się miejsca do spania w przeciągu dnia. Coraz bardziej popularne stają się łóżka podwójne, a nawet potrójne, wsuwane jedno pod drugie. Praktyczną opcją są również piętrowe łóżka z biurkiem do pracy lub nauki.

Samodzielne łóżko piętrowe na antresoli pozwala na zagospodarowanie pod nim na przykład kącika wypoczynkowego. Jest to świetne rozwiązanie nie tylko w przypadku pokoi młodzieżowych, ale również w kawalerce dla singla. W niedużym pokoju powinna zostać rozsądnie zagospodarowana każda wolna przestrzeń. Doskonale sprawdzą się więc meble konstruowane na wymiar, sięgające sufitu. Pomyślmy o niewidzialnych półkach na książki lub też o samodzielnym stworzeniu ściennych półek, które ułatwią przechowywanie i sprawią, że w naszym niewielkim pokoju zyskamy sporo miejsca!

Informacja prawna

COMMENTS