5000onon
5000onon

Czy drewniane zabawki są faktycznie bezpieczne?

Czy drewniane zabawki są faktycznie bezpieczne?

Od jakiegoś czasu drewniane zabawki dla dzieci przeżywają swego rodzaju renesans. Przez lata były one zastępowane przez plastikowe, bardzo kolorowe i dźwiękowe zabawki. Stwierdzono jednak, że te do końca nie są tak korzystne i bezpieczne dla dzieci. Stąd powrót do zabawek z dawniejszych lat, czyli tych drewnianych, pamiętanych przez pokolenia rodziców czy dziadków. Coraz więcej znajduje się ich w sklepach zabawkowych. Jakość zabawek drewnianych zwykle jest bardzo wysoka i ich wykonanie charakteryzuje się dużą starannością. Mimo to wielu rodziców ma dylemat czy rzeczywiście są one bezpieczne dla najmłodszych użytkowników?

Wykorzystanie w dendroterapii – drewniane zabawki dla dzieci

Interesujące jest to, że drewniane zabawki dla dzieci (tutaj przykłady: https://mimma.pl/Drewniane-zabawki-dla-dzieci-c187) znalazły swe zastosowanie w dendroterapii. To rodzaj naturalnej terapii, polegającej na tym, że osoba, która ma kontakt z drewnianym wyrobem to czerpie z dobrodziejstwa terapeutycznego określonych gatunków drzew. Drewno emituje wyjątkową energię, która w niezwykle uspokajający sposób wpływa na człowieka, łagodząc wszelkie napięcia i stresy.

Higiena drewnianych zabawek

Nie ma żadnych wątpliwości, iż należy dbać o higienę zabawek dziecięcych. Dzieci często rzucają nimi po ziemi, bez znaczenia czy to w domu, na zewnątrz czy innych miejscach publicznych. Dla bezpieczeństwa dziecka należy dbać o ich czystość. Jak wygląda kwestia higieny wśród zabawek drewnianych? Znacznie lepiej niż w przypadku zabawek plastikowych. Drewniane klocki są niezwykle łatwe w utrzymaniu odpowiedniego poziomu czystości. Co warto wiedzieć to, że drewno posiada właściwości antybakteryjne, co sprawia, że ich mycie nie musi być bardzo częste.

Zabawki z drewna najlepiej traktować ściereczką zwilżoną octem spirytusowym. Nie trzeba się martwić o jego zapach, ponieważ szybko się ulatnia i jest bezpieczny dla dzieci. Warto wnikliwie monitorować stan drewnianych zabawek, te, na których pojawia się czernienie oznacza, że zabawka zaczyna gnić. Po dokonaniu takiej obserwacji należy ją wyrzucić. Drewniane zabawki wykorzystywane w kąpieli przed powtórnym użyciem powinny zostać dokładnie osuszone.

Uniwersalne zabawki

Pozytywną cechą drewnianych zabawek jest to, że są one uniwersalne, dzięki czemu wykorzystywać je można na multum różnych sposobów. Jaki sposób wybierze dziecko wszystko zależy od jego kreatywności i wyobraźni. To zabawki, które stanowią dobrą inwestycję na lata, właśnie przez wspomnianą uniwersalność dorastają wraz z dzieckiem i towarzyszą w zabawie przez długi okres czasu.

Edukacyjne duże drewniane klocki

Wiele zabawek jest nieodpowiednia dla najmłodszej grupy wiekowej na wzgląd niepożądanego połknięcia. Szczególnie zabawki mniejszych rozmiarów oraz takie, które posiadają wiele drobnych elementów. Najlepszym wyborem okazują się duże klocki do budowania, ponieważ są one bezpieczne dla maluchów, gdyż nie jest możliwe ich połknięcie. Dodatkowo, zabawka taka jest wolna od substancji chemicznych, gdyż w 100% jest naturalna. Są one świetne początkowo do burzenia, a w kolejnych etapach rozwoju do tworzenia konstrukcji i rozwijania kreatywności najmłodszych.

Informacja prawna

COMMENTS