5000onon
5000onon

Niezbędna „garderoba” i sprzęt dla noworodka – wyprawka

Niezbędna „garderoba” i sprzęt dla noworodka – wyprawka

Okres ciąży to dla kobiety jeden z najpiękniejszych momentów w jej życiu. Im bliżej końca tym coraz większa radość, ale i ogromna niepewność, dlatego starajmy się zadbać o odpowiednie przyjęcie malucha na świat już parę tygodni przed planowaną datą porodu.

Koniec ciąży jest dla kobiety trudnym okresem, nie tylko ze względu na zbliżający się termin rozwiązania i związany z tym niepokój, ale również ze względów zdrowotnych. Nie każda kobieta może się pochwalić bezproblemowo przebiegającą ciążą. Jedynie nieliczne nie znają takich pojęć jak „poranne mdłości” czy „spuchnięte stopy”. Aby nie zostawiać na ostatnią chwilę wszystkich spraw, warto parę miesięcy wcześniej zorganizować plan działania, aby ograniczyć niepotrzebny stres i w spokoju oczekiwać na ten ważny dzień.

Sprzęty i akcesoria takie jak łóżeczko możemy kupić wcześniej. Jedną z ważniejszych rzeczy jednak jest przygotowanie wyprawki dla noworodka. Co powinno się w niej znaleźć?
Po pierwsze ubranka – kilka sztuk bodów (z długimi i krótkimi rękawami), do tego koszulki, ciepłe sweterki na wypadek złej pogody lub w czasie zimy, śpioszki, spodenki, a także czapeczki i skarpetki.
Drugim niezbędnym towarem są kosmetyki. Pamiętajmy, że należy zaopatrywać się wyłącznie w te dedykowane noworodkom, które są dla nich bezpieczne. Musimy mieć świadomość, że niektóre kosmetyki mogą dziecko uczulić, dlatego tak istotne jest zwracanie uwagi skład wszystkich produktów, z których będzie korzystać nasza pociecha.

Do standardowych środków higienicznych zaliczymy również chusteczki nawilżające, oliwkę do ciała lub krem, preparaty na odparzenia, środki do kąpieli, pieluchy, ręczniki oraz tetrowe pieluchy. Należy również zaopatrzyć się w proszek do prania dla dzieci, który nie zawiera w swoim składzie substancji drażniących lub mogących powodować alergię.

Przed zakupem tych produktów warto wyposażyć kąt dla dziecka w przewijak, a także wanienkę do kąpieli. Gdy dziecko już podrośnie warto z nim często wychodzić na świeże powietrze, dlatego konieczny jest również zakup wózka. Najlepsze są te regulowane, w których możemy zmieniać wysokość czy kąt ułożenia dziecka, a także te posiadające sporo zakamarków w których możemy ukryć zabawki lub posiłki dla malucha.

Świetnym rozwiązaniem dla mam które nie mogą karmić własnych dzieci jak zakup podgrzewacza do butelek. Ze względu na bezpieczeństwo dziecka razem z nim należy kupić sterylizator. Nie obędzie się również bez butelek oraz smoczków.

Standardowo, aby nasze dziecko miało przyjemny i komfortowy sen naszym łóżeczku musi znaleźć się komplet poduszek i kocyk, a także (w razie potrzeby) osłonki do łóżeczka.

Pamiętajmy, że dzieci bardzo szybko rosną, dlatego nie kupujmy na samym początku masy ubrań. Jeśli mamy w rodzinie kogoś kto również ma takiego malucha, warto podpytać czy nie ma na zbyciu ubranek, które moglibyśmy wykorzystać. Jest to wielka oszczędność naszego czasu, ale i pieniędzy.

Informacja prawna

COMMENTS