5000onon
5000onon

Top 5 atrakcji dla dzieci w Warszawie

Top 5 atrakcji dla dzieci w Warszawie

Wizyta w zoo, oglądanie panoramy miasta czy podglądanie dawnych domków lalek – to tylko niektóre atrakcje czekające na najmłodszych w Warszawie. Sprawdź najciekawsze z nich razem z nami!

Dzieci są pełne energii i ciekawe świata, dlatego nie zadowalają się takimi samymi atrakcjami, jak te dla dorosłych. Zwiedzanie zabytkowego centrum czy cichych muzeów to dla najmłodszych niezbyt dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu. Na szczęście w Warszawie mamy do dyspozycji mnóstwo interesujących propozycji dla dzieci młodszych i starszych. Oto nasze top 5!

1. Centrum Nauki Kopernik

Jedna z najbardziej popularnych atrakcji dla dzieci w stolicy. Oferta Centrum przygotowana jest tak, aby nawet dzieci w wieku 3-5 lat mogły spędzić tam swój czas kreatywnie i dynamicznie. Przy Centrum Nauki Kopernik działa także Planetarium Niebo Kopernika. Uwaga! Na zwiedzanie najlepiej poświęcić cały dzień.

2. Warszawskie zoo

Jeśli pogoda dopisuje i mamy więcej czasu do dyspozycji, warto także odwiedzić ogród zoologiczny w Warszawie. Został założony w 1928 roku i obecnie mieszka w nim mnóstwo zwierząt podchodzących także z egzotycznych krajów. Warto przyjść do zoo w godzinach karmienia – są zaprezentowane na stronie WWW ogrodu.

3. Teatry dla dzieci

Jeśli chodzi o kulturalne atrakcje dla dzieci w Warszawie, warto zwrócić uwagę na teatry dziecięce. Zapraszają widzów już od pierwszego roku życia na wciągające i interesujące spektakle stworzone specjalnie z myślą o nich. Aktualne repertuary można znaleźć on-line – www.teatrmalegowidza.pl.

4. Muzea dla dzieci

Wiele z nich zaprasza także małych odwiedzających. Pod uwagę warto wziąć w szczególności Muzeum dla Dzieci im. Janusza Korczaka w Muzeum Etnograficznym, Muzeum Powstania Warszawskiego ze specjalną salą dla dzieci, Muzeum Fryderyka Chopina, Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Domków dla Lalek czy Muzeum Sportu i Turystyki.

5. Stadion PGE Narodowy

Warto zobaczyć go nie tylko z zewnątrz, ale również od środka. Stadion PGE Narodowy jest także udostępniony dla zwiedzających. Dla dzieci przygotowano specjalną trasę, która obejmuje między innym wizytę w szatniach zawodników oraz grę w piłkę i wybór króla strzelców.

Informacja prawna

COMMENTS