5000onon
5000onon

Jak wybrać prezenty gwiazdkowe dla dzieci?

Jak wybrać prezenty gwiazdkowe dla dzieci?

Chyba nikt z nas nie wyobraża sobie świąt Bożego Narodzenia bez prezentów. Szczególnie dzieci nie mogą się doczekać prezentów pod choinką. Rodzice często mają problem z wyborem odpowiednich prezentów, chcą sprostać wymaganiom swoich pociech, pragną, by prezent dla każdego dziecka był trafiony i by wywołał uśmiech na twarzy swej pociechy.

Nie ma uniwersalnego prezentu, który ucieszy każdego malucha. Upominek gwiazdkowy należy dostosować do wieku, do płci, do osobowości dziecka. Półki w hipermarketach uginają się pod pluszakami, zabawkami interaktywnymi, grami edukacyjnymi. W zasadzie każdy z tych podarunków może być strzałem w dziesiątkę. Jednak wybierając prezent gwiazdkowy dla swego malucha warto przemyśleć, czym dziecko się interesuje i kupić taki prezent, który pomoże dziecku rozwijać pasje i zainteresowania.

Prezenty z walorami edukacyjnymi

Prezenty na gwiazdkę dla dzieci powinny posiadać walory edukacyjne. Wiele nowych umiejętności dziecko nabywa poprzez zabawę, dlatego zabawki powinny nie tylko bawić, ale też uczyć. Dzieci chętnie uczą się tego, co je fascynuje i zaskakuje.

Mikołajki, gwiazdka to świetne okazje, by zaszczepić w dzieciach miłość do książek. Czytanie wspiera rozwój dziecka, rozwija słownictwo, pobudza wyobraźnię, rozwija dziecięcą ciekawość świata. Prezenty w postaci książek to inwestycja w rozwój dziecka. Bajki uczą wrażliwości i empatii.

Pamiętajmy, że żaden, nawet najbardziej wymarzony prezent nie zastąpi dziecku naszej obecności i uwagi. Dlatego najlepiej wybierać zabawki, które będą stanowiły pretekst do wspólnego spędzania czasu z dziećmi. Wspólne zabawy, czytanie, kolorowanie, układanie puzzli to nie tylko frajda dla rodziny, ale też sposób na zbudowanie silnej więzi między dzieckiem, a rodzicami.

O czym jeszcze należy pamiętać?

Należy pamiętać, by nie kupować zabawek i innych upominków na wyrost. Czterolatek  na pewno nie poradzi sobie ze skomplikowanym zestawem klocków lego lub z ułożeniem dużego zestawu puzzli. Książeczka niedostosowana do wieku dziecka szybko się dziecku znudzi.

Bez względu na wiek dziecka należy zwrócić uwagę na to, by prezent spełniał normy bezpieczeństwa. Nie kupujmy żadnych tanich podróbek na bazarze. Nie należy też kupować zabawek oraz książek, o których marzyliśmy w dzieciństwie, a których nigdy nie udało się nam mieć. Trzeba utrafić w gust dziecka i jego upodobania. Prezent ma spodobać się dziecku, a nie nam.

Informacja prawna

COMMENTS