5000onon
5000onon

Jakie klocki dla kilkuletniego dziecka?

Jakie klocki dla kilkuletniego dziecka?

Budowa różnego rodzaju obiektów z prostych elementów konstrukcyjnych to jedna z klasycznych, niezwykle popularnych zabaw dziecięcych. Najczęściej do zabawy wykorzystuje się klocki, które w zależności od sposobu wykonania, można łączyć ze sobą na wiele sposób. W sprzedaży znajdziemy wiele rodzajów klocków, w związku z czym niekiedy trudno zdecydować się na wybór konkretnego ich rodzaju. Na co zwrócić uwagę kupując klocki i które z nich będą najlepsze dla kilkuletniego dziecka?

Klocki drewniane

Do produkcji klocków wykorzystuje się dwa podstawowe typu materiałów: drewno i tworzywa sztuczne. Klocki drewniane są produktami naturalnymi, ale przez materiał, z jakiego je wykonano, znacznie cięższymi od klocków plastikowych. Ich zaletą jest bardzo duża trwałość, większe rozmiary, co zapewnia małym dzieciom większą swobodę podczas ich chwytania oraz duża uniwersalność zastosowań. Ze względu na brak charakterystycznych elementów mocujących klocki drewniane nie łączą się ze sobą w sposób trwały. Zabawa polega na układaniu jednego klocka na drugim, przez co budowa jest niezwykle prosta, ale trwałość konstrukcji niska – ma to sporą zaletę dla najmłodszych dzieci, które w równym lub nawet większym stopniu cieszą się z możliwości zburzenia postawionej konstrukcji niż z samego procesu jej budowania.

Klocki plastikowe

To najbardziej obszerna kategoria klocków dedykowanych zarówno małym, jak i nieco starszym dzieciom. Wśród klocków dla maluchów największą popularnością cieszą się te o nieco większych rozmiarach, z dużymi elementami mocującymi, dzięki którym łączenie klocków sprawia dziecku mniej kłopotów. Klocki z tworzyw sztucznych są kolorowe i bardzo lekkie. Ich większe rozmiary i niska waga w korzystny sposób wpływają na bezpieczeństwo zabawy. Takie klocki znajdziemy w dużych opakowaniach zbiorczych i specjalnych zestawach konstrukcyjnych umożliwiających budowę określonego obiektu lub pojazdu. W ofercie przygotowanej przez sklep internetowy https://damizabawki.pl/ znaleźć można wiele rodzajów plastikowych klocków konstrukcyjnych, w tym stworzone z myślą o szczególnych potrzebach najmłodszych dzieci, oryginalne klocki Lego z serii Duplo.

Szukając najlepszych klocków do zabawy dla kilkuletniego dziecka, można zastanowić się również nad kupnem klocków wafli, które umożliwiają budowę dużych konstrukcji czy tzw. sorterów dedykowanych dzieciom w wieku 1-3 lata. Takie zestawy klocków pozwolą doskonalić dziecięce zdolności manualne, a tym samym sprzyjają wszechstronnemu rozwojowi dziecka w pierwszych latach jego życia. Dobrym wyborem dla nieco starszych dzieci mogą być także klocki magnetyczne, które wyróżnia niezwykle ciekawy sposób ich łączenia.

Informacja prawna

COMMENTS