5000onon
5000onon

Zabawki rozwijające wyobraźnię

Zabawki rozwijające wyobraźnię

Świat dzieci to świat niezwykłej fantazji oraz ciekawości w poznawaniu otaczjącego je świata. Dużym wyzwaniem jest stworzenie dla nich takich zabawek, które będą służyły nie tylko zabawie, ale będą również wspierać ich rozwój i pobudzać wyobraźnię.

Świat konstrukcji – klocki

Klocki to dla dziecka budowanie wspaniałych konstrukcji. Tworzenie ich jest nauką przestrzennego myślenia oraz kreatywności dziecka. Szeroki wybór kształtów i kolorów daje nieograniczone możliwości, pobudzając wyobraźnię dziecka. Kolory mają również wpływ na szybszą naukę ich rozpoznawania.

Łączenie elementów – puzzle

Puzzle to zabawka mająca bardzo istotny wpływ na rozwój dziecka. Łączenie poszczególnych elementów układanki rozwija w dużym stopniu spostrzegawczość, wspiera naukę koncentracji oraz logicznego myślenia, uczy cierpliwości i opanowania.

Przytulanki i maskotki

Przytulanka to coś indywidualnego dla każdego dziecka. Powinna być stworzona zgodnie z wyobraźnią dziecka. Warunki takie spełniają ręcznie robione przytulanki i maskotki powstałe według pomysłu dziecka, a następnie bardzo starannie ręcznie wykonane. Stworzone na podstawie wyobraźni dzieci przytulanki pozwalają dzieciom na odnalezienie się w świecie zdarzeń, pobudzają ich fantazję oraz rozwijają wyobraźnię. Przykładem takiej przytulanki może być lemur stworzony przez Kalimbę.

Zabawa z rodziną – gry planszowe i karciane

Gry planszowe i karciane oprócz pozytywnego wpływu na rozwój intelektualny dziecka oraz na rozwój jego spostrzegawczości i koncentracji ma również ogromny wpływ na rozwój emocjonalny dziecka, budowanie jego więzi rodzinnych i społecznych. Polecana przez Kalimbę gra karciana Czarny Kot to właśnie taka gra, idealna dla całej rodziny. Dodatkowo rozwija w dziecku empatię w stosunku do zwierząt.

Zabawa wspomagająca naukę – zabawki interaktywne

Przykładem takiej zabawki jest Notatnik Pożeracza Książek. Zabawka przeznaczona jest dla dzieci nieco starszych, od siedmiu lat wzwyż. Jest to interaktywna książeczka-zeszyt, który pomaga młodemu czytelnikowi zapamiętać przeczytane treści oraz je skatalogować. Jest to bardzo istotna pomoc poprzez zabawę w nauce młodego człowieka.

Tworzenie z masy – ciastolina, plastelina, piasek kinetyczny

Możliwości, jakie daje tworzenie z masy są niezastąpione dla rozwoju zdolności manualnych dziecka. Dziecko, tworząc z masy wymyślone przez siebie figurki, rozwija nie tylko swoją wyobraźnię, jest to także nauka cierpliwości, przy czym daje ona dziecku poczucie radości ze stworzenia czegoś własnego i niepowtarzalnego.

Zmysły – kostka sensoryczna i edukacyjna

Kostka sensoryczna przeznaczona jest dla najmłodszych dzieci. Buduje koordynację wzrokowo-ruchową, ma niebagatelne znaczenie w rozwoju zmysłu poznawczego dziecka. Wpływa na rozwój zarówno zmysłu wzroku, jak również dotyku i słuchu. Kostka edukacyjna dająca dziecku na każdej ze swoich sześciu stron inny obraz poznawczy ma znaczny wpływ na rozwój dziecka na różnych płaszczyznach. Uczy poznania wielu nowych przydatnych rzeczy, pobudza wyobraźnię, budzi ciekawość poznawania świata.

Bardzo ważnym jest poprzez odowiedni dobór zabawek rozwijanie zdolności intelektualnych i poznawczych dziecka, praktycznie już od jego narodzin. Zabawki, oprócz sprawiania radości, powinny również dawać motywację do rozwoju dziecka.

Informacja prawna

COMMENTS