5000onon
5000onon

Czysty żłobek to zdrowe i bezpieczne dzieci

Czysty żłobek to zdrowe i bezpieczne dzieci

Prowadzenie placówek typu żłobek czy przedszkole to duże wyzwanie. Kluczowe jest zapewnienie maluchom odpowiedniej oferty edukacyjnej, a także warunków do prawidłowego rozwoju i poznawania świata.

Na personelu oraz kadrze zarządzającej spoczywa ogromna odpowiedzialność. Nie tylko ze względu na to, że warunki panujące w placówce wpłyną na rozwój i przyszłość maluchów, ale również ze względu na fakt odpowiedzialności za ich bezpieczeństwo i zdrowie.

Jednym z ważniejszych aspektów jest dbanie o czystość w tego typu placówkach. Wiadomo, że dzieciaki dopiero uczą się wielu czynności jak chociażby korzystanie z toalety, mycie ząbków czy rączek. Dlatego w pomieszczeniach takich jak łazienka muszą panować absolutnie nienaganne warunki.

Wiadomo, że maluchy bywają nieporadne, często zdarza się, że przy nauce higieny jamy ustnej szczoteczka spadnie na podłogę, rączki, które pomagały korzystać z toalety trafiają do buzi itp. Dzięki dbałości o czystość i utrzymaniu sterylnego porządku takie sytuacje nie przyprawiają wychowawców i rodziców o zawrót głowy.

To samo dotyczy miejsca, w którym dzieciaki się bawią i spożywają posiłki. Nieświadome zagrożeń często zjadają coś z podłogi.

Dlatego rolą personelu jest zadbać o to by warunki panujące w przedszkolu czy żłobku zapewniły dzieciom bezpieczeństwo i zdrowie, mimo takich sytuacji.

Jak to zrobić?

Ważne jest regularne i bardzo skrupulatne dbanie o czystość, zarówno w salach, w których dzieci się bawią, w stołówce, kuchni, a także w toaletach. Musi być oddelegowany do tego oddzielny personel, posiadający wiedzę i kwalifikacje.

Kolejna, ważna kwestia to dobór odpowiednich środków czystości. Nie tylko tych, które służą do sprzątania, ale przede wszystkim tych, z których korzystają z dzieci.

Chodzi więc o wszelkiego rodzaju mydełka do rąk, chusteczki nawilżane tak powszechnie używane przy małych dzieciach czy jednorazowe pieluszki.

Nie ma tu miejsca na podrabiane i tanie zamienniki. Gdy chodzi o zdrowie i komfort maluchów w grę wchodzą wyłącznie produkty najlepszej jakości, znanych i sprawdzonych marek.

Taki asortyment posiada hurtownia artykułów higienicznych dla dzieci. Przy placówkach tego typu to najlepsze rozwiązanie, ponieważ pozwala zamówić dużą ilość asortymentu, w dobrej cenie. Warto wybierać hurtownię sprawdzoną taką jak hurtownia Roem, z ugruntowaną pozycją na rynku.

Informacja prawna

COMMENTS