5000onon
5000onon

Obóz windsurfingowy – fajny pomysł na ferie

Obóz windsurfingowy – fajny pomysł na ferie

Przed nami sezon ferii. Dla dzieciaków oznacza to dwutygodniową przerwę od zajęć w szkole. To szansa, żeby odpocząć, zapomnieć na chwilę o szkolnych obowiązkach. Większość dzieci niestety nie do końca wykorzystuje potencjał i te dwa tygodnie zwyczajnie spędza w domu. Cześć z nich wcale nie uprawia żadnej aktywności fizycznej, mimo, że w trakcie ferii są takie organizowane. Dlatego dużo zależy od rodziców. Jeśli nie chcesz aby Twoje dziecko spędziło ferie przed telewizorem zapewnij mu fajne atrakcje.

Jednym z pomysłów na aktywne spędzenie ferii może być obóz windsurfingowy. Nie jest to najtańsza opcja, ale przecież zdrowie i przyszłość naszych dzieci są bezcenne.

Ferie są w zimie, a windsurfing to sport wodny, tak więc jasne jest, że ferie wiązać się będą z wyjazdem zagranicznym. W Polsce sezon na windsurfing trwa bowiem tylko od początku maja do końca września.

Gdzie na obóz windsurfingowy?

Wyjazdy organizowane są przez polskie szkoły windsurfingu. Nauka odbywa się w wielu kurortach na całym świecie. Wybierana są one pod kątem warunków jakie oferują dla miłośników sportów wodnych, ale również pod kątem dodatkowych atrakcji.

Obóz windsurfingowy to bowiem nie tylko okazja, żeby nauczyć się pływać na desce z żaglem, ale także żeby poznać rówieśników i miło spędzić z nimi czas. Nauka zajmuje tylko część czasu podczas kursu. Organizatorzy zapewniają szereg dodatkowych atrakcji, jak zwiedzanie okolicznych miejscowości, imprezy integracyjne, ciekawe wycieczki.

Dlaczego warto?

Windsurfing to niesamowity sport. Dostarcza wielu emocji i adrenaliny, której młodzi ludzie tak często szukają, jednak nie zawsze w odpowiednim miejscu. Windsurfing w genialny sposób kształtuje kondycje i wpływa na sprawność fizyczną. Niestety dziś coraz trudniej zainteresować jest młodzież aktywnością. Zdecydowanie bardziej wolą siedzieć przed komputerem czy grać w gry.

Tymczasem sport to najlepsze co rodzice mogą im pokazać i zaoferować. Oczywiście nie musi to być windsurfing. Można wybrać jakikolwiek inny obóz tematyczny, który będzie w jakiś sposób ciekawy dla dziecka.

To szansa by zaszczepić w nim nową pasję, zapewnić kontakt z rówieśnikami, ale również nauczyć odpowiedzialności. Taki samotny wyjazd na obóz może być pierwszym krokiem w bardziej dorosłe i samodzielne życie. Taki krok możesz zrobić dla swojego dziecka z Fun Surf szkoła windsurfingu.

 

Informacja prawna

COMMENTS