5000onon
5000onon

Jak zacząć uczyć angielskiego przez Skype?

Jak zacząć uczyć angielskiego przez Skype?

Nie jest łatwo zostać nauczycielem angielskiego przez Skype. Ale gwarantujemy, że jeśli masz to w planach – na pewno się to opłaci. W tym artykule podpowiemy Ci co musisz zrobić, by zostać nauczycielem angielskiego przez Skype.

Nauczanie angielskiego przez Skype –  jakie trzeba mieć kompetencje?

Oczywiście chcąc zostać nauczycielem angielskiego przez Skype, musisz doskonale poslugiwac sie językiem obcym. I to zarówno mówionym jak i pisanym. Wiedzy tej nie zdobędziesz na studiach i kursach, dlatego najlepiej gdybyś przez jakiś czas mieszkał w Stanach, Australii lub Anglii. Nie wystarczy sama znajomość konwersacji – musisz też biegle władać angielską gramatyką.

Aby uczyć języka angielskiego przez Skype nie musisz mieć ukończonych studiów pedagogicznych. Najlepiej jest mieć przynajmniej ukończone studia II stopnia i certyfikat TEFL. Pozwoli on poznać zasady nauczania gramatyki i nauczy jak nawiązać kontakty z uczniami. Tego certyfikatu najczęściej wymagają agencje internetowe.

Doświadczenie to kolejna kwestia. Jeśli nie posiadasz żadnego, może ci być trudno znaleźć klientów. Wcześniej możesz pomyśleć o wolontariacie i za darmo uczyć na przykład imigrantów.

Co będzie niezbędne do nauczania angielskiego przez  Skype?

Internet. Bez niego ani rusz. Jeśli jesteś podróżującym nauczycielem licz się z tym, że w różnych krajach może być różna jakość łącza. Musisz więc planować podróże według dostępności internetu. Podczas udzielania lekcji angielskiego przez Skype, nie musi on być bardzo szybki. Inaczej jest jednak kiedy korzystasz ze specjalnych platform lub jesteś zatrudniony przez jedną z agencji internetowych. Lektor angielskiego przez Skype musi posiadać czas i być dyspozycyjny. Najwięcej pracy czeka Cię wieczorami i w weekendy. Jeśli nauczanie to Twoje jedyne źródło utrzymania, będziesz musiał dostosować się do klientów.

Co jeszcze będzie Ci potrzebne do nauki angielskiego przez Skype? Na pewno ciche i spokojne miejsce. Zorganizuj sobie biuro tak, byś mógł w spokojnym miejscu udzielać lekcji. To samo dotyczy pokoi hotelowych – zanim zaczniesz nauczać, musisz się upewnić, że żadne hałasy nie będą Cię rozpraszały i zakłócały zajęć.

Jeśli decydujesz się na to, by zostać nauczycielem angielskiego przez Skype, musisz posiadać umiejętność szybkiego nawiązywania kontaktu z ludźmi. To będzie bardzo potrzebne, gdyż podczas pierwszej konwersacji musisz przekonać do siebie klienta w ciągu pierwszych 10 minut. Powinieneś umieć odnaleźć się w tak zwanych przyjacielskich relacjach, po to, by uczeń poczuł się jak Twój kolega.

W jaki sposób organizować pracę podczas nauczania angielskiego przez Skype?

Możesz być zatrudniony przez agencję internetową lub otworzyć własną firmę. W tym pierwszym wypadku zadanie może okazać się trudniejsze niż myślisz, zwłaszcza jeśli nie posiadasz paszportu kraju, którego językiem urzędowym jest język angielski. Oczywiście jeśli już dostaniesz się do takiej agencji, licz się z tym, że nie będziesz panem samego siebie, tylko będziesz musiał dostosować się do odgórnych wymogów.

Zakładając firmę, sam sobie jesteś żeglarzem i okrętem. Sam ustalasz jakie będą stawki za godzinę lekcji, możesz więc naprawdę sporo zarobić. Tu jednak  wymagane jest trochę inne podejście – lekcje musisz traktować jako swój produkt, a uczniów jak swoich klientów.

Więcej informacji znajdziesz na stronie : https://effectiva.pl/angielski-przez-skype/

Informacja prawna

COMMENTS