5000onon
5000onon

Na co zwrócić uwagę przy zakupie butów dla dziecka na wiosnę?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie butów dla dziecka na wiosnę?

Wiosenne buty dla dzieci powinny być przede wszystkim wygodne i dawać naszej pociesze odpowiedni komfort podczas każdego ruchu. Producenci butów dla dzieci zwracają uwagę, by obuwie przeznaczone na cieplejsze dni były przede wszystkim lekkie, ale również bardzo uniwersalne.

Warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów, zanim wybierzemy odpowiednie obuwie wiosenne dla naszej pociechy, który dodatkowo nasz maluch będzie mógł nosić podczas cieplejszej jesieni.

Lekkie buty dziecięce

Buty dla dzieci na wiosnę powinny przede wszystkim cechować się niedużą wagą. Wczesna wiosna potrafi być zaskakująca jeśli chodzi o pogodę, jednak w maju potrafi być naprawdę ciepło. Warto wybrać więc buty dziecięce, które będą bardzo lekkie. Przydadzą się sportowe adidasy dziecięce, które będą zakryte, ale jednocześnie będą posiadały specjalny system wentylacji, by stopa dziecka cały czas oddychała i nie przegrzewała się. Warto wybrać modele, które posiadają specjalną siateczkę w części śródstopia. Powinna być ona umieszczona również z boku obuwia. Warto zwrócić uwagę także na podeszwę, która powinna być lekka i cieńsza niż w przypadku butów na zimniejsze dni. Na wiosnę buty dziecięce nie muszą posiadać ocieplanej podeszwy. Powinna być więc ona lżejsza oraz bardziej elastyczna. Dobrym wyborem będą odpowiednio wyprofilowane adidasy dziecięce.

Miękka podeszwa i zapiętki

Podeszwa w butach dziecięcych powinna być elastyczna i miękka. W okresie wiosenno-letnim maluchy bardzo często spacerują czy bawią się na dworzu. Buty dziecięce przeznaczone na te pory roku muszą być więc możliwie jak najlżejsze. Warto zwrócić uwagę na zakończenie zapiętka, który powinien być miękki. Może wybrać adidasy dziecięce, które będą nie tylko dobrze wentylowane, ale posiadają również niską, dobrze wyciętą cholewkę, która nie będzie obcierać stopy nawet w trakcie biegania i wielogodzinnych zabaw na świeżym powietrzu.

Wygodne zapięcie

Warto wybrać buty dziecięce na wiosnę, które będą posiadały odpowiednie zapięcie. Dzięki niemu dziecko samodzielnie założy i zdejmie swoje buty. Można wybrać spośród łatwych do wiązania sznurówek, ale również rzepów oraz zapięć na klamerkę. Hitem są również buty dziecięce wkładane bez zapięć, które charakteryzują się dużą wygodą podczas codziennego ubierania dziecka na spacer.

Odpowiednie certyfikaty

Stopa naszych maluchów wciąż się rozwija i rośnie. Buty dziecięce powinny posiadać odpowiednie certyfikaty. Dzięki temu nie będą podrażniać delikatnej stopy dziecka, ale także są odpowiednio wyprofilowane. Z tego względu są polecane przez ortopedów dziecięcych. Dobrej jakości buty dla dzieci, niezależnie czy są to adidasy dziecięce, czy inne obuwie, takie jak sandały, muszą być wykonane z naturalnych materiałów oddychających, które nie obcierają i nie odparzają stopy malucha.. Brak ostrych elementów oraz elastyczność butów na pewno sprawi, że będą one bezpieczne dla naszej pociechy. Warto wybierać obuwie wiodących marek, które są dostosowane do wymagań i preferencji zarówno dzieci, jak i rodziców.

Informacja prawna

COMMENTS