5000onon
5000onon

Majtki treningowe dla maluszków

Majtki treningowe dla maluszków

Przychodzi taki moment, kiedy najmłodsze dzieci muszą przystąpić do nauki sikania do nocnika. Dla rodziców jest to często trudny czas, pełen porażek i chwil zwątpienia. Dziecko musi przejść przez ten czas, a rodzice mogą pomóc sobie i jemu. Ucząc malucha sikać do nocnika, nie w pieluchę, warto zakupić majtki treningowe. Są to majtki, które powstały z myślą o odpieluchowywaniu dziecka.

Są one nieco grubsze, mają warstwę warstwę chłonną, podobną do pieluchy. Można je swobodnie założyć, są wygodne i nie krępują ruchów dziecka. Od zwykłych majtek wyróżnia je właśnie ta warstwa – dzieci na początku nie panują dokładnie nad tym, kiedy muszą iść do toalety. Jeśli pójdą nieco za późno do toalety, warstwa zapobiegnie jakimkolwiek przecieknięciom na warstwę ubrań.

Dziecko tym samym będzie wciąż czuło się komfortowo i nie będzie konieczności przebierania go. Są uszyte na wzór standardowych majtek, aby przyzwyczajać dziecko do braku pieluchy.

Jeśli nasze dziecko jest jednak na nieco wcześniejszym etapie – nosi pieluchy i trzeba je przewijać, ważnym elementem wśród akcesoriów jest mata do przewijania. Mata jest wygodna i pochłania wilgoć. Warto ją kupić, ponieważ jej rozmiar można dopasować do naszych potrzeb i możliwości. Każda mama wie, że zniecierpliwiony maluch może sprawiać pewne kłopoty. Na takiej macie będzie mu wygodnie i możliwe będzie szybkie i komfortowe przewinięcie malucha.

Co warto mieć oprócz majtek treningowych?

Treningowe majtki to bardzo dobry „wynalazek” ostatnich lat, niezwykle przydatny mając małe dziecko. Pozwalają na to, aby dziecko szybko zapomniało czym jest pielucha, a żeby nocnik przestał być koszmarem. Niezależnie od tego jak malutkie mamy dziecko, warto zadbać, aby w naszej wyprawce znalazły się ekologiczne środki czystości. Warto zadbać o to, aby to, czym sprzątamy oraz czym pierzemy było wykonane z naturalnych, ekologicznych składników. Tyczy się to właśnie nawet dziecięcej i nie tylko bielizny. Ciało maluszka i jego skóra są bardzo wrażliwe. Należy zadbać o to, aby nie było w tych środkach substancji, które mogłyby go uczulić.

Podobnie sytuacja wygląda w kwestii sprzątania, ścierania kurzu. Warto zadbać o to, aby środki, których używamy miały jak najmniej substancji chemicznych, które mogą okazać się drażniące i szkodliwe dla dzieci. Ekologiczne środki powstają z naturalnych, wyselekcjonowanych składników z myślą o najbardziej wrażliwych organizmach. Można używać ich na co dzień, są tak samo skuteczne, jak środki, które znamy np. z supermarketów.

Informacja prawna

COMMENTS