5000onon
5000onon

Podstawowe artykuły w wyprawce dla niemowląt

Podstawowe artykuły w wyprawce dla niemowląt

Jak przygotować idealną wyprawkę dla dziecka, które już wkrótce ma się pojawić na świecie? Jakie rzeczy będą w niej niezbędne i dlaczego warto o nie zadbać zanim jeszcze maluszek pojawi się w domu? Podstawowe artykuły niemowlęce, które powinny znaleźć się w takiej wyprawce powinny uwzględniać kilka ważnych rzeczy. Po pierwsze: ich faktyczną przydatność dla dziecka zaraz po porodzie i po drugie: ich bezpieczeństwo i dostosowanie do wieku malucha.

Co powinno się znaleźć w wyprawce dla niemowląt?

Najważniejsze artykuły w wyprawce dla noworodka muszą być przemyślane: nie należy kupować zbyt wiele rzeczy, bo to mogłoby niepotrzebnie obciążyć domowy budżet, ale skupić się na tym, co rzeczywiście jest konieczne.
Lista niezbędnych produktów:

Ubranka dla niemowląt. W tej kategorii warto zadbać o kilka sztuk body, śpioszków dopasowanych do pory roku i temperatury w mieszkaniu, koszulki bez rękawków, skarpetki, ciepłą bluzę i lekką bluzę, przynajmniej dwie cienkie czapeczki. Pomocniczo bardzo przydadzą się też beciki niemowlęce, które pomogą otulić dziecko i będą symulowały brzuch mamy, który do tej pory zawsze otaczał maluszka i nie dawał mu zbyt wiele ruchu. Mówi się, że beciki dla niemowląt zwiększają dziecku poczucie bezpieczeństwa i ułatwiają zasypianie, dlatego warto mieć na start 1-2 sztuki.
Rzeczy do spania. Wspomniany wyżej becik, kocyk, kołyska.

Kosmetyki i artykuły higieniczne. Krem ochronny, płyn do mycia, krem nawilżający, pieluszki tetrowe, termometr, nawilżane chusteczki, szczoteczka do włosów, nożyczki do paznokci + rzeczy do kąpieli jak wanienka i ręczniki.
Rzeczy na spacer. Wózek, otulacz, śpiworek, fotelik samochodowy.
Akcesoria do karmienia. Wkładki laktacyjne, laktator do odciągania mleka, smoczek.

Dlaczego lepiej przygotować wyprawkę przed porodem?

Wielu rodziców zwleka z zakupem wyprawki do czasu „po porodzie”, co często okazuje się dużym błędem. Nowy domownik w rodzinie jest zwykle bardziej absorbujący niż mogłoby się to wydawać i wyjście na zakupy często okazuje się sporym wyzwaniem, nie wspominając o czasie na spokojne porównanie cen czy przeglądanie sklepowych ofert. Przygotowanie wyprawki wcześniej daje rodzicom dużo więcej spokoju i sprawia, że po porodzie mają już pod ręką wszystko, co niezbędne do zaopiekowania się maluszkiem.

Informacja prawna

COMMENTS