5000onon
5000onon

Ile kosztują ramki passepartout?

Ile kosztują ramki passepartout?

Passe partout to metoda zdobienia, składająca się z lekkiej, kartonowej ramki, która nie tylko eksponuje obrazy, dyplomy lub zdjęcia, ale również pełni funkcję ochronną. Każdą ramkę passe partout można zamknąć w antyramie, co pozwalana zachować odstęp od szyby. Otwór w passe partout najczęściej jest prostokątny, a jego wielkość można dopasować do formatu oprawianego dzieła.

Na czym polega oprawa typu passe partout?

Najczęściej obraz, ale także grafika lub zdjęcie, zostaje przyozdobiony wysokiej jakości ramką, która chroni go przed ewentualnym nadmiarem wilgoci. Duże znaczenie ma wybór odpowiedniego rozmiaru passe partout – powinien być dopasowany tak, by otoczyć grafikę szerokim, poprawiającym estetykę tłem. Co ciekawe, oprawę tego typu można wykorzystać także jako wklejaną do albumu czy książki kartę. Passe partout nadaje się również do oprawy drukowanych zdjęć, wycinanek, haftów, zasuszonych roślin, wszelkiego rodzaju płaskich przedmiotów czy papierowych ilustracji wykonanych ręcznie.

Zalety passe partout

Jedną z największych zalet oprawiania metodą passe partout, jest jej wysoka estetyka i trwałość. Idzie to w parze z główną zaletą -jej niewielkim kosztem. Warto pamiętać także o tym, że ramka jest bardzo lekka, co ułatwia powieszenie jej na ścianie czy wyeksponowanie w pomieszczeniu. Decydując się na oprawianie passe partout, dobrze jest sprawdzić precyzję i dbałość o szczegóły wykonania. Warto, aby ramka, mimo niewielkiej ceny została wyprodukowana z materiałów najwyższej jakości oraz z surowców przyjaznych środowisku. Dobrze wykonane obramowanie passe partout nie traci kolorów, nie blaknie i nie ulega przebarwieniom.

Ile kosztuje oprawa passe partout?

Passe partout jest uroczą techniką ozdabiania pomieszczeń, bardzo wdzięczną i nadającą się do większości pomieszczeń. Nie jest to droga metoda oprawy – passe partout o wymiarze 13×18 cm,
z oknem 8×12 cm przeznaczone jest do oprawienia pracy 9×13 cm kosztuje zaledwie 1,80 zł. Oczywiście, cena ramki passe partout zależna jest od dwóch czynników: wielkości i sposobu wykonania. W sklepie Aluramy, kartony passepartout wyprodukowane  są z zastosowaniem najwyższej jakości rdzenia bezkwasowej tektury oraz barwionych w masie kartonów marki Galeria Ram. Są odporne na proces starzenia i działania światła, mają grubość 1,6mm. Kolor przekroju to biały, a PH jest na poziomie 7,5-8,5. Za takie wykonanie passe partout cena wynosi 55,00 zł przy wyborze docięcia na wymiar.  Z kolei kartony White Core  – kolekcja METALIC 30×40 cm ma cenę 12,00 zł i składa  się ze sklejonych razem warstw – rdzenia oraz papieru wykończeniowy z obydwu stron. Warto podkreślić że cena passe partout – nawet ta niska, kilkuzłotowa nie zamyka pola oczekiwań. Za małą kwotę passe partout można dokonywać wyboru kolorów – z oferty około 20 kolorów.

Informacja prawna

COMMENTS