5000onon
5000onon

Jak prać pościel dla dziecka?

Jak prać pościel dla dziecka?

Pojawienie się w domu dziecka zupełnie odmienia życie dorosłych. Od tej pory rodzice muszą robić wszystko, by zapewnić maluchowi odpowiednią opiekę, komfort i bezpieczeństwo. Dlatego jednym z najważniejszych elementów wyposażenia dziecięcego pokoiku jest łóżeczko. Noworodek śpi nawet 17 godzin na dobę, dlatego jest szczególnie ważne, by jego miejsce do spania było wygodne i przede wszystkim czyste. Jak w takim razie dbać o pościel niemowlaka?

Dopiero urządzasz pokój dla maleństwa? Zajrzyj pod hasło „łóżka Toruń” i sprawdź, jakie łóżeczko będzie najlepsze dla Twojego noworodka.

Dlaczego pościel dla dziecka musi być prana ostrożnie?

Niemowlak ma dużo bardziej delikatną skórę niż osoba dorosła, dlatego zdecydowanie łatwiej o nieprzyjemne podrażnienia. Czasem dopiero w 3. roku życia skóra dziecka jest już w stanie stworzyć wystarczającą barierę ochronną. Do tego czasu musimy szczególnie uważać na to, z jakimi materiałami ma kontakt. Dlatego każdy element pościeli czy ubranka powinny zostać wyprane świeżo po zakupie, a czynność musisz regularnie powtarzać.

W czym prać pościel dla dziecka?

Niezwykle ważny jest dobór detergentów, w których zamierzamy prać dziecięce kołderki i prześcieradła. Zwracaj uwagę na składy – powinny być jak najbardziej naturalne i delikatne dla skóry. Przyjrzyj się, czy na etykiecie danego produktu pojawia się informacja o tym, że można go stosować już od pierwszych dni życia. Nie zaszkodzi też rekomendacja od placówek medycznych, dzięki czemu będziesz mieć pewność, że wszystkie składniki są zdrowe i możesz spokojnie wyprać w nich pościel.

Na rynku dostępne są różnego rodzaju mleczka i proszki do prania, które są antyalergiczne, a przy tym doskonale radzą sobie z zabrudzeniami i sprawiają, że tkaniny są miękkie i przyjemne w dotyku.

Jak prać pościel dla dziecka?

Elementy bawełniane możesz wrzucić do pralki na 40º, ustawiając program z wirowaniem. Po wyschnięciu dobrze wszystko wyprasuj. Kołdry, poduszki, rożki i inne rzeczy wykonane z tkaniny minky, tak uwielbianej przez mamy, powinny być prane w 30º. Nie wolno ich jednak ani wirować, ani prasować – absolutnie nie stosuj też żadnych wybielaczy.

Dobre łóżeczko dla Twojego dziecka możesz znaleźć na https://expertsnu.pl/.

Informacja prawna

COMMENTS