5000onon
5000onon

Jaki prezent wybrać dla absolwentów szkoły i jak go zapakować?

Jaki prezent wybrać dla absolwentów szkoły i jak go zapakować?

Ukończenie szkoły to wyjątkowe wydarzenie w życiu uczniów, które otwiera przed nimi nowe możliwości, a także kończy pewien etap. To także ważny moment dla nauczycieli, którzy przez ostatnie kilka lat spędzali każdy dzień z absolwentami. Co można podarować uczniom, aby przypominało im o szkole, a także było podziękowaniem za wspólnie spędzone lata? Sprawdzamy kilka najlepszych pomysłów.

Jaki powinien być prezent dla absolwentów szkoły? 

Prezent dla absolwentów szkoły to raczej symboliczny, drobny upominek. Najlepiej wybrać taki element, który będzie nieco spersonalizowany. Dobrym pomysłem są tutaj wszelkiego rodzaju opcje z nadrukami, nawiązującymi np. do lat, w których odbywała się edukacja w danej placówce, jej nazwy czy życzeń na dalszą drogę życie. Ze względu na to, że każdego roku szkołę kończy od kilkunastu do nawet kilkuset uczniów, warto również zwrócić uwagę na cenę upominku. W budżecie od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych można kupić oryginalne, spersonalizowane elementy, a także opakowania na nie – np. małe woreczki 3,5 x 19 cm. Taki komplet wygląda efektownie, estetycznie i jest ciekawą pamiątką.

Co kupić absolwentom na zakończenie szkoły? 

Upominki powinno się oczywiście dostosować do wieku osób, które kończą edukację. W Polsce obecnie nie ma już podziału na szkołę podstawową, gimnazjum i szkołę średnią – została szkoła podstawowa i średnia. W związku z tym obie grupy, które kończą dany etap edukacji, to nastolatkowie. Doskonałymi prezentami dla nich będą:

  • personalizowane słodkości – możesz zamówić krówki z wybranym napisem lub grafiką i każdemu z uczniów podarować kilka z nich np. w woreczkach 3,5 x 19 cm;
  • przypinki z podziękowaniami i nazwą szkoły;
  • magnesy – te można umieścić na lodówce. Możesz wybrać dowolny kształt oraz rozmiar elementów;
  • długopisy – to jedna z najciekawszych i najczęściej wybieranych opcji. Na długopisie da się umieścić wybrany grawer (nazwę szkoły, życzenia lub podziękowania i motywacyjny cytat);
  • pióra – są znacznie droższą opcją, dlatego stosuje się ją głównie w niewielkich szkołach i klasach. Eleganckie elementy także można personalizować. Będą także doskonałym upominkiem dla osób kończących studia.

Konkretny wybór należy dostosować do swojego budżetu. Jeśli dysponujesz nieco większą kwotą, możesz wybrać kilka elementów i stworzyć z nich większy upominek.

W co zapakować prezent? 

Po wybraniu prezentu zostaje jeszcze jeden poważny dylemat – w co go zapakować? Plastikowe i jednorazowe torby nie są dobrym pomysłem. Zaśmiecają środowisko, a absolwentom warto dać dobry przykład. W związku z tym najlepiej wybrać wielorazowe opcje. Będą one stanowiły wartość dodaną do upominku. Dobrym pomysłem jest np. mały woreczek 3,5 x 19 cm lub w innych rozmiarach, wykonany np. z organzy, elegancko eksponujący zawartość. W przyszłości będzie można go wykorzystać do przechowywania. Do woreczka 3,5 x 19 cm możesz przytwierdzić niewielką karteczkę z podziękowaniami i umieścić ją na sznurku, który służy do zabezpieczania zawartości przed rozsypaniem się.

Informacja prawna

COMMENTS