5000onon
5000onon

Jakie grzechotki dla dzieci warto wybrać dla swojego maluszka?

Jakie grzechotki dla dzieci warto wybrać dla swojego maluszka?

Przeglądając półki z zabawkami dla niemowląt, szybko można dostać oczopląsu! Oferta produktów przeznaczonych dla najmłodszych jest bardzo zróżnicowana, nic więc dziwnego, że rodzicom trudno jest zdecydować, co będzie najbardziej odpowiednie dla ich dzieci. Czym należy się kierować podczas wyboru grzechotki dla niemowlaka?

Noworodek a zabawki

W pierwszych tygodniach życia, dziecko ma bardzo ograniczony wzrok, a jedynym obiektem jego zainteresowania jest mama. W tym okresie, zabawki są całkowicie zbędne, jednak już w drugim i trzecim miesiącu życia, warto maluszkowi pokazywać czarno-białe obrazki, ponieważ to właśnie te kolory noworodek najlepiej rozpoznaje.

Grzechotka dla niemowlaka

Po trzecim miesiącu życia, dziecko coraz bardziej staje się świadome tego, co dzieje się dookoła niego. Dlatego jest to odpowiedni czas na wprowadzenie do jego życia pierwszych zabawek, takich jak grzechotki. Najlepiej, aby miały kontrastujące kolory, dzięki czemu maluch będzie mógł je wyraźnie widzieć. Na początek najlepiej wybrać zabawkę o niewielkich rozmiarach. Dzięki temu, już wkrótce niemowlę będzie w stanie sam ją trzymać! Warto też szukać produktów o różnorodnych kształtach oraz materiałach. Kontakt z różnymi strukturami rozwija u dziecka zdolności sensoryczne.

Zabawki dla półrocznego dziecka

W wielu sześciu miesięcy, maluch już bez trudu utrzymuje w rączkach niewielką grzechotkę i potrafi sprawnie nią wymachiwać. Wydawane przez zabawkę dźwięki mogą mu sprawiać mnóstwo radości! W tym wieku, można już śmiało kupić grzechotkę o różnych kolorach, gdyż dziecko nie ma już problemu z rozpoznawaniem wielu kolorów.

Im większe dziecko, tym wybór staje się łatwiejszy. Ponad półroczny maluch ma już zazwyczaj bardzo wyraźne, własne upodobania i sam potrafi wybrać grzechotkę, która mu się podoba. Oczywiście, rodzice muszą mu w tym pomóc, nakierowując go na zabawki odpowiednie dla jego wieku.

Kupując zabawkę, rodzice chcieliby mieć pewność, że dokonują właściwego wyboru i produkt w żaden sposób nie zaszkodzi dziecku. Dlatego najlepiej wybierać certyfikowane grzechotki dla dzieci, które gwarantują bezpieczeństwo. Takie produkty wykonane są z przyjaznych maluchom, nietoksycznych materiałów. Są wykonane w taki sposób, aby nie zaistniało ryzyko zadławienia się przez małe dziecko.

Dobrej jakości grzechotki dla dzieci, które kupisz w sklepie ekomaluch. wspierają rozwój maluszka i pozwalają mu zdobywać nowe umiejętności oraz zaspokajać ciekawość świata. To w pełni bezpieczne zabawki, które uwielbiają niemalże wszystkie małe dzieci!

Informacja prawna

COMMENTS