5000onon
5000onon

Komunia w domu? Zobacz jak pięknie udekorować stół komunijny!

Komunia w domu? Zobacz jak pięknie udekorować stół komunijny!

Za pierwszokomunijną imprezę można zapłacić mniej więcej tyle, ile za ślub – niektóre lokale liczą sobie nawet 150-200 złotych od osoby! Dużo taniej wyjdzie wyprawienie przyjęcia w domu, jeżeli oczywiście ma się do tego odpowiednie warunki. Jak udekorować stół komunijny, żeby było praktycznie i modnie?

Jak udekorować stół komunijny

Biały obrus to podstawa, jeżeli chodzi o przyjęcia komunijne. Najpierw jednak warto sprawdzić, ilu gości będziesz przyjmować – mówi ekspert z serwisu Sakramento.pl. – Często okazuje się tuż przed przyjęciem, że jeden obrus nie wystarcza na przykrycie całego stołu, dlatego należy wszystko wymierzyć odpowiednio wcześniej i – w razie potrzeby – kupić obrusy kilka dni przed uroczystością.

Obrusy komunijne często są ozdabiane np. motywem Hostii czy gołębi. Zamiast kilku białych obrusów można kupić jeden obrus na metry i albo samemu doszyć tego typu elementy, albo postawić na ozdobienie stołu przy pomocy eleganckich serwetek z motywami komunijnymi lub figurek. Warto także odpowiednio wcześniej kupić serwetki. Serwetki komunijne powinny być białe, ewentualnie ze złotymi elementami. Pokomunijne przyjęcie to zdecydowanie nie jest okazja do położenia kolorowych serwetek w kropki. Cały stół powinien być spójny, elegancki, ale jednocześnie skromny. Można przyozdobić go białymi stroikami lub białymi świecami. Ciekawym pomysłem są również niewielkie kwiatowe kompozycje z różami lub liliami w roli głównej. Dekoracje można za to przyozdobić białymi lub złotymi kokardami albo koralikami. Dobrym pomysłem jest również zakup wizytówek, które wskażą gościom miejsca – sprawdzi się to zwłaszcza w przypadku większej ilości gości. Dodatkowo eleganckie świeczniki z komunijnym motywem doskonale nadadzą się do ozdobienia stołu.

Co nie powinno znaleźć się na komunijnym stole

Pierwsza komunia to wydarzenie duchowe, dlatego wszelkie baloniki, konfetti i inne tego typu ozdoby absolutnie nie nadają się do udekorowania stołu. Podobnie jak wszelkie inne kolorowe dekoracje. W tym ważnym dniu na stole powinna królować biel i złoto, ewentualnie naturalne kolory, jeżeli ktoś decyduje się na kwiatowe kompozycje. Warto również pamiętać o tym, że stół powinien być udekorowany skromnie – w innym przypadku dekoracje mogą przeszkadzać gościom w jedzeniu. Duży wybór dekoracji komunijnych możecie znaleźć na tej stronie.

Dekorując komunijny stół należy pamiętać o podstawowej zasadzie – tutaj króluje biel i złoto, przy tej okazji nie ma miejsca na kolorowe dekoracje. Dodatkowo akcesoria przy stole nie powinny przeszkadzać gościom w sięganiu po napoje czy kolejne dania, dlatego warto dopasować ilość i wielkość dekoracji do wielkości stołu. Dobrym pomysłem jest ułożenie na stole białego obrusa, a następnie położenie na niego złotego, mniejszego kawałka materiału – daje to niesamowity efekt, a jest przy okazji skromne i stół jest spójny kolorystycznie.

Informacja prawna

COMMENTS